فارسی نوشتن در فتوشاپ - حل مشکل تایپ فارسی و جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ

 

 بیشتر مواقع بعد از نصب کردن برنامه کاربردی و پرطرفدار فتوشاپ Adobe Photoshop مشکلات اساسی به وجود می آید که بدون رفع کردن این مشکلات نمی توان طراحی های مورد نظر خود را به بهترین شکل اجرا کرد. یکی از آن مشکلات اساسی، مشکل تایپ فارسی و یا جدا نوشتن شدن حروف فارسی در فتوشاپ است. اغلب افراد به دنبال حل این مشکل در فتوشاپ هستند و راه های مختلفی را امتحان می کنند به عنوان مثال برای فارسی نوشتن در فتوشاپ به سراغ فارسی نویس ها یا پروژه های آماده فارسی می روند. در حالی که فارسی نوشتن در فتوشاپ با چند ترفند بسیار ساده امکان پذیر است. کافی است که در این مقاله با ما همراه باشید ما در این مقاله از یادا فارسی نوشتن حروف، فارسی نوشتن اعداد و انتخاب فونت در فتوشاپ را به شما آموزش خواهیم داد.

 

فارسی نوشتن و حل مشکل جدا نوشتن حروف در فتوشاپ

 

همان طور که اشاره کردیم  فارسی نوشتن در فتوشاپ در اغلب موارد با مشکلاتی همراه است. برای حل این مشکل و فارسی نوشتن در فتوشاپ کافی است که مراحل زیر را در فتوشاپ به دقت طی کنید.

 

1. ابتدا برنامه فتوشاپ را باز کنید. سپس از منوی Edit وارد گزینه Preferences شوید و روی عنوان Type کلیک کنید.

فارسی سازی فتوشاپ

 

2. در پنجره ای که باز شده است از بخش Choose Text Engine Options گزینه Middle eastern and south Asian را انتخاب کنید، بعد روی OK کلیک کنید.

فارسی نوشتن در فتوشاپ1

 

3. در ادامه برنامه فتوشاپ را ببندید و دوباره باز کنید.

 

4. سپس در قسمت بالای نوار روی گزینه Type کلیک کنید تا زیرمنوهای آن باز شوند. از میان زیرمنوهای باز شده زیرمنوی Language Option را انتخاب کنید. روی گزینه Middle Eastern Features کلیک کنید تا علامت تیک در کنار آن ظاهر شود و این گزینه فعال شود.

فارسی نوشتن در فتوشاپ2

 

 با انجام دادن تمامی این مراحل، به راحتی می توانید در برنامه فتوشاپ به صورت فارسی تایپ کنید. حرف ها دیگر  جدا تایپ نخواهد شد. در صورتی که مشکل شما حل نشد، روش زیر را امتحان کنید:

 1. قبل از این که برنامه فتوشاپ را باز کنید، باید از فیلترشکن استفاده کنید. در غیر این صورت برنامه فتوشاپ بعد از باز شدن، بلافاصله بسته می شود.
 2. سپس از منوی Edit وارد گزینه Preferences شوید و روی عنوان Type کلیک کنید.
 3. در پنجره ای که باز شده است از بخش Choose Text Engine Options گزینه World-Ready Layout را انتخاب کنید، بعد روی OK کلیک کنید.
 4. برای مشاهده کردن نتیجه کار، لازم است برنامه فتوشاپ را ببندید و مجددا باز کنید.
 5. سپس در قسمت بالای نوار روی گزینه Type کلیک کنید تا زیرمنوهای آن باز شوند. از میان زیرمنوهای باز شده زیرمنوی Language Option را انتخاب کنید. روی گزینه Middle Eastern Features کلیک کنید تا علامت تیک در کنار آن ظاهر شود و این گزینه فعال شود.
 6. اگر در زیرمنوی Language Option گزینه Middle Eastern Features وجود نداشت از Window برنامه کمک بگیرید.
 7. در قسمت بالای نوار روی گزینه Window کلیک کنید. سپس عنوان Paragraph را انتخاب کنید. با انتخاب عنوان Paragraph، پنل مربوط به تنظیمات Paragraph ظاهر می شود. وارد تنظیمات پنل شوید و از آیکون تنظیمات گزینه Middle Eastern را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه مشکل فارسی نوشتن در فتوشاپ حل می شود.

 

با انجام دادن روش های گفته شده، می توانید مشکل جدا نوشتن حروف فارسی در فتوشاپ را به آسانی حل کنید. با رفع این مشکل از فارسی نوشتن در فتوشاب لذت خواهید برد.

 

فارسی نوشتن اعداد در فتوشاپ

 

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هنگام کار با فتوشاپ به وجود بیاید این است که اعداد به فارسی در فتوشاپ نوشته نشوند. در این قسمت می خواهیم این مشکل را حل کنیم. اگر شما هم این مشکل را دارید مراحل زیر را به دقت انجام دهید:

 1. وارد منوی Edit شوید.
 2. گزینه Preferences سپس زیرشاخه Type را انتخاب کنید.
 3. گزینه Choose Text Engine Options را پیدا کنید.
 4. Middle Eastern and South Asian را فعال کنید.
 5. فتوشاپ را ببندید و دوباره اجرا کنید.
 6. از منو تایپ گزینه Language Option را انتخاب کنید.
 7. سپس middle eastern features را فعال کنید.

اگر بخواهید که به امکانات بیشتری دسترسی داشته باشید مانند مشخص کردن حالت های مختلف اعداد از پنل Character در Window می توانید کمک بگیرید.

 

انتخاب فونت نوشتاری در فتوشاپ

 

یکی دیگر از مشکلاتی که ممکن است هنگام فارسی نوشتن در فتوشاپ به وجود بیاید این است که اغلب افراد نمی توانند متن خود را با فونت مورد علاقه خود تایپ کنند. در حالی که این کار به آسانی امکان پذیر است.

 برای انتخاب نوع فونت نوشتاری در فتوشاپ کافی است از گزینه Window عنوان Character را انتخاب کنید. پنل مربوط به تنظیمات Characte باز می شود. در پنجره باز شده فونت مورد نظر را فعال کنید. بعد از فعال کردن فونت دلخواه، شما می توانید متن های فارسی خود را در فونت های مختلف تایپ کنید.