معرفی کتاب بیندیشید و موفق شوید اثر ناپلئون هیل

 

کتاب بیندیشید و موفق شوید اثر نویسنده قهار، ناپلئون هیل است. این کتاب صرفا با هدف بررسی روش های دستیابی به موفقیت در تجارت نگارش نشده است. بلکه موفقیت در تمامی سطوح و اهداف با مطالعه این کتاب یک امر حتمی است.

در واقع می توان گفت که کتاب فوق به عنوان یک راهنما در راه موفقیت شناخته می شود. از این جهت تفاوتی بین مسیر های انتخابی افراد وجود ندارد، مطالعه این کتاب یک پیشنهاد فوق العاده برای تمامی افرادی است که قصد دارند موفق شوند با یادا همراه باشید.

 

کتاب بیندیشید و موفق شوید یک متن نوشتاری ساده و در عین حال پرمحتوا است که انتخاب آن می تواند ضرورت داشته باشد. این کتاب را می توان در لیست کتاب های موثر برای موفقیت در حوزه توسعه فردی به شمار آورد.

نویسندگی در بخش موفقیت قطعا نیازمند توانمندی های ویژه ای است، که ناپلئون هیل را می توان در این زمینه به عنوان یک نویسنده موفق معرفی نمود. ناپلئون هیل معتقد است که اندیشه دقیقا هم معنا با ثروت است.

ذهنی که می تواند به سمت و سوی درستی هدایت شود، لایق موفقیت خواهد بود. تحلیل و بررسی مبحث روانشناسی موفقیت در کتاب یاد شده، نتیجه مصاحبه و گفت و گو ناپلئون هیل با 500 تن از افراد واقعا موفق است.

این مصاحبه ها طی یک دوره 20 ساله انجام شده و نتیجه ای بسیار رضایت بخش را نیز به همراه داشته است. هم چنین ایده نگارش کتاب بیندیشید و موفق شوید متعلق به اندرو کارنگی بود.

این کتاب نتیجه مصاحبه با بیش از 20 سیاستمدار، مخترع، نویسنده و افراد تاثیرگذار در حوزه کسب و کار است. ناپلئون هیل می گوید: بخش مهمی از توقف های فردی در مسیر موفقیت به علت شکست های موقت و بسیار کوچک رخ می دهد.

 

مهم ترین بخش های کتاب بیندیشید و موفق شوید

 

مهم ترین بخش های کتاب بیندیشید و موفق شوید

 

کتاب بیندیشید و موفق شوید از بخش های مهم متعددی تشکیل شده است. به جرأت می توان گفت که سطر به سطر این کتاب، تاثیرگذار و مهم است. در بخشی از این کتاب تیتر مهمی با مضمون "هرگز تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگرفتم" توجه خواننده را به خود جلب می کند.

در این کتاب با علت اصلی موفقیت، یعنی علاقه مندی آشنا خواهیم شد. قطعا علاقه اولین و مهم ترین نیرو محرکه برای شروع یک اتفاق، کسب و کار یا حوزه فعالیت است. پایبندی به علاقه، موضوع دیگری است که نتیجه ای جز موفقیت را به همراه نخواهد داشت.

موفقیت و ثروت ارتباط بی واسطه ای با عقاید و باور های شخصی افراد دارند. کنترل باور های شخصی موضوع بسیار مهمی است که در اثر آن می توان شاهد موفقیت یا عدم موفقیت بود. کتاب ببینید و موفق شوید مصداق بارزِ خواستن و توانستن است.

 

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب "پدر پولدار پدر بی پول" اثر رابرت کیوساکی

بخوانید: چگونه پولدار شویم؟ راه ­هایی که باید بدانید

 

غیر ممکن وجودِ خارجی ندارد!

 

شاید مرور برخی کلمات، جملات و داستان های عقیدتی یا انگیزشی مهم ترین و تاثیرگذار ترین مولفه در موفقیت به شمار آید. تمامی واژگان به کار برده شده در این کتاب، راهکار هایی قطعی و مطمئن را برای موفقیت در اختیار خواننده قرار می دهند.

خوانندگان کتاب ببینید و موفق شوید، با شبیه سازی اتفاقات، جملات و داستان های کاملا واقعیِ کتاب، تجربه هایی فوق العاده را پشت سر می گذارند. اگر بخواهیم در یک ژانر مشخص، به معرفی کتاب موفقیت بپردازیم، قطعا این کتاب در جایگاهی ویژه رخ نمایی می کند.

فلسفه معرفی کتاب موفقیت، به کار گیری روش ها و ترفند هایی است که با استفاده از آن بتوان شاهد خلق مسیری متفاوت و جدید در زندگی بود. موفقیت و ثروت در یک کفه از ترازو قرار می گیرند، مکمل این دو عنصر، خلاقیت و تفکر است.

ناپلئون هیل به عنوان یکی از موفق ترین رهبران در حوزه توسعه فردی، رسالتی جز ترویج روش های موثر در موفقیت شخصی نداشت. او با عرضه این کتاب توانست تا رسالت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

 

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی

بخوانید: چطور کاریزماتیک شویم ویژگی و تعریف شخصیت کاریزما

 

چگونگی تبدیل یک نقطه نظرِ ساده به پول!

 

چگونگی تبدیل یک نقطه نظرِ ساده به پول!

 

در روانشناسی موفقیت موضوعات متعددی مورد بررسی قرار می گیرد. نقطه نظرات، ایده پردازی ها و جرقه های ذهن، در عمل، امکان تبدیل شدن به ثروتی شگفت انگیز را خواهند داشت. تبدیل یک نقطه نظر به ظاهر ساده به ثروتی ایده آل، قطعا امکان پذیر است.

ناپلئون هیل معتقد است که ثروت، نتیجه خوش شانسی یا بخت و اقبال نیست. تصور یک اتفاق فوق العاده جذاب در کنار تلاش برای عملی ساختن این تصور، تمام آن چیزی است که می توان در راه ثروتمند شدن به آن تکیه کرد.

ثروت، نتیجه تفکری متفاوت و تلاشی مستمر است. اهمیت یک نقطه نظر تا جایی است که گاهی می توان آن را با قیمتی بسیار عجیب به دیگری فروخت! نقطه نظر های متفاوت همواره طرفداران و خریداران بسیاری دارند.

ناپلئون در بخشی از این کتاب به تغییر عنوان آثار توسط یک ناشر برای فروش حداکثری کتاب هایش اشاره می کند. او می نویسد که در یک نشریه، ناشر با انتخاب عنوان های هیجان انگیز و ایده آل از نگاه خواننده، موفق شد تا به سود حداکثری از فروش کتاب دست یابد.

این یک نقطه نظر بسیار موثر است، نقطه نظری که از یک ناشر، ثروتمند می سازد. ناشر یک نشریه به خوبی می داند که خوانندگان عموما انگیزه ای فوق العاده قوی برای ورق زدن تمامی برگ های کتاب را ندارند، در نتیجه راهکار فروش یک کتاب، داشتن یک عنوان فوق العاده است.

 

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیویل کلاسون

بخوانید: بیوگرافی جف بیزوس، بنیانگذار شرکت آمازون

 

حقایقی که نباید هرگز آن ها را فراموش کنید!

 

کتاب ببینید و موفق شوید، دنیایی از حقایق انکارناپذیر است، حقایقی که خواننده را وادار به تفکر می کند. شکست هرگز به معنا اتمامِ کار نیست. این عنوان تنها یکی از بخش های مهم و تاثیرگذار در این کتاب است.

هیل به خواننده کتاب توصیه می کند که شکست را برابر با پایان نداند. بلکه در صورت رخداد هر نوع شکستی، قدم بعد را محکم تر بردارد. جایگزین کردن برنامه ها پس از شکست، از اصلی ترین مراحل موفقیت به شمار می رود.

قطعا موفقیت، مصداق بارز برنامه ریزی و هدفمندی است. در طول تاریخ نمی توان حتی به یک مورد انسان موفق اشاره کرد که بدون برنامه ریزی یا داشتن نقطه نظری متفاوت، ثروتمند شدن را تجربه کرده باشد.

یکی دیگر از مهم ترین حقایق در مسیر موفقیت، فراموش کردنِ پیرو بودن است. رهبر باشید و رهبر بودن را به بهترین شکل تمرین کنید. باید بدانید که اغلب رهبران در جهان، روزی پیرو دیگری بوده اند.

البته که رهبریت بخشی از عقاید، تفکرات و باور ها، نیازمند دانش و مهارت فردی است. اما موضوع مهمی که پیش از دانش و تخصص از یک انسان، رهبر می سازد، شجاعت و مهارت در تصمیم گیری و هدایت اندیشه ها است.

نباید فراموش کنیم که موفقیت نیازمند برنامه ریزی هدفمند و دقیق است. هر موفقیت، بهایی دارد، اما کمیت و کیفیت بها پرداخت شده در مسیر موفقیت و ثروت، قطعا نباید بیش از نتیجه کار باشد.

 

همچنین بخوانید:  قوانین، آموزش و نمونه هدف گذاری و برنامه ریزی موفق

بخوانید: بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس

 

10 علت بسیار مهم در شکست و ناکامی ها

 

10 علت بسیار مهم در شکست و ناکامی ها

 

برای موفقیت، شناخت تمامی مباحث و پیش نیاز های روانشناسی موفقیت ضروری است. شناخت مهم ترین دلایل و علت های شکست می تواند نقش مهمی در جلوگیری از تکرارِ اتفاقات مشابه داشته باشد.

گاهی باید بدانیم که بسیاری از موفقیت ها در زندگی، مرهون تجربه شکست های سنگین است. به هر چیزی که می اندیشید، تبدیل خواهید شد، اگر گمان می کنید همواره یک فرد شکست خورده خواهید بود، در وهله نخست باید طرز تفکر خود را به کلی تغییر دهید.

یکی از شخصیت های برجسته و موفق در تاریخ، آبراهام لینکن، مصداق بارز دستیابی به موفقیت های عظیم پس از تجربه شکستی بزرگ است. ایمان به خود، کلید گمشده موفقیت ها و کامیابی هایِ افراد برجسته در تاریخ است.

دستیابی به موفقیت و ثروت با بررسی موشکافانه کتاب ببینید و موفق شوید، یک احتمال فوق العاده قوی است. احتمالی که نمی توان از آن به سادگی عبور کرد. موفقیت ها و پیروزی ها، نتیجه ایمان به خود و انگیزه ای است که از ایمان نشأت می گیرد.

 

همچنین بخوانید: چگونه تغییر کنیم و به موفقیت برسیم؟

بخوانید: 15 راهکار تاثیر گذار برای کاهش استرس

 

نتیجه گیری مقاله:

ناپلئون هیل به عنوان یکی از رهبران بلامنازع در حوزه روانشناسی موفقیت شناخته می شود. تدوین و نگارش یکی از برترین و مهم ترین کتاب ها در این حوزه، گواهِ این ادعاست. معرفی کتاب موفقیت و پیشنهاد آن به خوانندگان، قطعا با تحولی شگرف همراه خواهد بود.

در این کتاب، تمامی باید ها و نباید ها، پیرو موفقیت و ثروت مورد بررسی و کنکاش قرار گرفته است. دلایل شکست و پیرورزی، نقاط قوت و ضعف، اهداف و نقطه نظر ها، همه و همه هم چون دومینویی منظم به دقت و با ظرافت در این کتاب تحلیل شده است.

 یکی از عجیب ترین اتفاقات در زندگی انسان ها، درک و دستیابی به موفقیت بدون شناخت چرایی آن در 40 سالگی است. دهه سوم و چهارم زندگی، دهه ای کاملا متفاوت از نظر نیاز ها، شناخت خود و طبیعت است.

کنجکاوی برای موفقیت مصداقی بارز از روانشناسی موفقیت است. برای درک اهمیت و جایگاه روانشناسی موفقیت، می توان تنها به یک اصل بسیار مهم یعنی چراییِ و آگاهی برای شروع یک کار، اشاره نمود.

از دیگر اصول واقعا راهبردی در مباحث روانشناسی موفقیت در کتاب ببینید و موفق شوید، تمرکز بر زمانِ "اکنون" است. زمانِ حال تنها سرمایه ای است که در اختیار داریم، تبدیل این سرمایه به ثروت، موضوع مهمی است که قطعا نیازمند ذکاوت خواهد بود.

 

حتما بخوانید: 10 مورد از بهترین کتاب های موفقیت برای موفق شدن

 

مقالات پیشنهادی یادا: 

روشهای متقاعد کردن و تسلط بر دیگران

افکار چگونه مثبت داشته باشیم؟

بهترین روش ها و نکات طلایی هدفگذاری برای رسیدن به اهداف

بهترین راهکار ها برای درمان تنبلی، بی حوصلگی

10 تمرین برای دستیابی به آرامش درون

15 راهکار سریع برای مدیریت و غلبه بر ترس از سخنرانی

موثرترین راهکارها برای تقویت حافظه و افزایش یادگیری