چرا که پیش از دارو درمانی، قدرت فکر و اندیشه مثبت این امکان را ایجاد می نماید که یک بیمار با بیمارانی که با سرطان و برخی از مشکلات دشوار رو به رو هستند، به خوبی قدرت مثبت اندیشی را درک می کنند. مراقبت های بهداشتی و درمانی خاص و ویژه برای برخی از بیماران، گاهی منتهی به بهبودی کامل و یا حتی جزئی نخواهد شد.

داشتن شرایطی بس بحرانی، به سادگی از سد بیماری عبور کند. افکار مثبت تمام آن چیزی است که برای یک زندگی شاد به آن نیاز داریم.

تبدیل افکار منفی، خشم و عصبانیت به افق های روشن و مثبت نگری، کار چندان دشواری نیست. در این مقاله با پاسخ به سوال، چگونه افکار مثبت داشته باشیم، بهترین راه حل های ممکن برای دستیابی به آرامشی جاودانه را بررسی خواهیم کرد.

 

مثبت اندیشی را هر لحظه تمرین کنید

 

یکی از عجیب ترین نکات در رابطه با مثبت اندیشی، مراقبت از سلامت جسم و روح بدون کم ترین هزینه ممکن است. در بررسی های اخیر محققان، تاثیر مثبت اندیشی و افکار مثبت به عنوان یک امر کاملا محسوس در سلامت جسم و روح شناخته شده است.

با تقویت افکار مثبت، انرژی بیشتری برای زندگی تان خواهید داشت. این افکار شما را به موفقیت های ایده آل نزدیک می کند. تمرین مثبت اندیشی از شما یک انسان موفق می سازد و این قطعا تنها آرمان برای ادامه زندگی است.

انسان از شر آسیب و بیماری های روحی و روانی در امان نیست. قرن بیست و یکم، از جمله دوره های حساس تاریخی است که وقایع سیاسی، زیست محیطی و اجتماعی، به صورت ناخودآگاه خود را در زندگی انسان جای می دهند.

اما آسیب های روحی و بسیاری از بیماری های جسمی، پیش از نیاز به درمان های شیمیایی، برای حذف کامل، نیازمند مثبت اندیشی اند. افرادی با دید مثبت چیزی حدود 15 سال بیشتر از دیگران عمر می کنند.

 

تاثیر تفکر مثبت بر زندگی

 

آیا شما از جمله افرادی هستید که همواره نیمه خالی لیوان را می بینند ؟

در بررسی های جامعه شناختی، به خوبی پیداست که تفاوت سبک زندگی، طول عمر و هم چنین سلامت فردی انسان هایی با دید مثبت و منفی، متفاوت است. مهم ترین نکته درباره تفکر مثبت و تاثیر تفکر مثبت بر زندگی، طول عمری همراه با شادی است.

کیفبت زندگی قطعا از کمیت آن مهم تر است، اما هر دو این موارد وابسته به نوع زندگی و دیدگاه اشخاص خواهند بود. تفکر مثبت یک جادو خاص نیست، اما در نوع خود اهمیت ویژه ای دارد.

تفکر مثبت مشکلات اقتصادی، عاطفی، اجتماعی و حتی فردی را به بهترین شکل ممکن پوشش خواهد داد. در مواجهه با هر یک از مشکلات یاد شده، تفکر مثبت این فرصت را برای شما ایجاد خواهد کرد تا در بهترین شرایط ممکن، به بهترین تصمیم گیری خود، جامه عمل بپوشانید.

 

چگونه همواره مثبت فکر کنیم ؟

 

 

پیش از اینکه بخواهیم به تکنیک های مثبت اندیشی بپردازیم، باید راهکار های مبارزه با افکار منفی را به بهترین شکل ممکن بررسی کنیم. افکار منفی سم مهلکی هستند که مبارزه با آن ها نیازمند نیرویی خارق العاده است.

شما هرگز نباید روی خوش به افکار منفی نشان دهید. با افکار منفی هم چون یک دشمن خونی مبارزه کنید و هرگز اجازه ندهید که این افکار بر زندگی و سلامت روح شما تاثیر بگذارند. یک جمله ساده " من می توانم " همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

شما سزاوار بهترین اتفاقات در زندگی هستید و نباید تحت هیچ شرایطی این نکته را فراموش کنید. کنترل کِشتی زندگی خود را به دست بگیرید و هرگز از آن غافل نشوید. ذهن خود را مملو از کلماتی با بار مثبت کنید و از تکرار این کلمات خسته نشوید.

جملات مثبتی هم چون " من لایق بهترین ها هستم " را جایگزین جملات و کلمات منفی کنید. تکرار یک جمله ساده، اعتقاد به آن را در ذهن شما بارور خواهد کرد. شک نکنید!

برای کنترل استرس، افکار مثبت خود را هدایت کنید. هم چون یک ناجی به افکار خود بال و پر دهید. هدایت افکار مثبت، زمینه ساز حذف استرس و ایجاد موفقیت های شگفت انگیز می گردد. یک فکر شاد، یک تصویر مثبت، یک احساس خوب، همان چیزی است که باید به دنبال ساخت آن باشید

 

15 تکنیک فوق العاده موثر برای اینکه حالتان خوب شود

 

 1. یک سبک زندگی جدید را برای خود خلق کنید.
 2. از بزرگ نمایی اتفاقات به شدت پرهیز کنید.
 3. برای آرامش روح خود به اشتباهات خود اعتراف کنید.
 4. معاشرت با انسان های شاد را در اولویت قرار دهید.
 5. فعالیت های مورد علاقه خود را دنبال کنید.
 6. سکان کِشتی ذهن خود را در دست بگیرید.
 7. به گذشته هم چون یک تابلو نقاشی، گذرا و نه دقیق نگاه کنید.
 8. به اشتباهات خود خیره نشوید.
 9. خود را هر شب و هر روز ببخشید.
 10. از معجزه لبخند غافل نشوید.
 11. باور کنید که شما لایق بهترین اتفاقات زندگی هستید.
 12. به گذرا بودن لحظه ها باور داشته باشید.
 13. تسلیم شدن را فراموش کنید.
 14. روز خود را زودتر از دیگران شروع کنید.
 15. اعتماد به نفس، جادوی شگفت انگیز زندگی شما است.

 

چگونه افکار منفی را دور کنیم ؟

 

 

قدرت مثبت اندیشی تا حدی است که نمی توان تحت هیچ شرایطی آن را نادیده گرفت. مثبت اندیشی معجزه بزرگی برای رسیدن به موفقیت های فردی و اجتماعی است. پیشرفت های شخصیِ انسان های بزرگ در جهان، مرهون مثبت اندیشی آن ها است.

انسان هایی که در کنار ناملایمات زندگی، فقر و یا حتی درد های روحی را تجربه کرده، اما هرگز متوقف نشده اند. مبارزه با افکار منفی ساده نیست. افکار منفی هم چون یک ویروس مهلک و کُشنده، تمامی باور ها، ایده ها و انگیزه شخص را به نابودی کامل می کِشاند.

اما خبر خوب این است که مبارزه با افکار منفی با وجود تمامی سختی ها، امکان پذیر خواهد بود. مثبت اندیش بودن، فرصت های جادویی برای تصمیم گیری را پیش روی شما قرار می دهد. این یک فرضیه نیست

این امر واقعیتی است که می توان در لحظه به درک کامل آن رسید. افکار مثبت توان و تمرکز شما را برای بهترین انتخابِ ممکن افزایش می دهد. شاید خالی از لطف نیست که بدانیم بسیاری از رهبران جهان، مثبت اندیش ترین انسان های روی کره زمین اند

انسان هایی که همواره و در هر شرایطی، مثبت بودن را تمرین می کنند. افکار مثبت، انسان را به کشف جاذبه های درونی سوق می دهد. تفکر مثبت و قانون یک پازل جدایی ناپذیر اند. تمرین مثبت اندیشی، حتی در شرایط به شدت بحرانی، موجب رقم خوردن بهترین اتفاقات در زندگی شما خواهد شد.

 

نتیجه گیری

تاریخ بهترین گواه برای اثبات تاثیر تفکرات مثبت در زندگی انسان ها است. هر چیزی که بخواهید، همان می شود. فراموش نکنید که تقدیر هر شخص توسط خود او ترسیم خواهد شد. هرگز با دید منفی، دنیای درون و برون خود را واکاوی نکنید و باور داشته باشید که انسان های مثبت موفق ترین انسان های روی زمین اند.