راز هایی برای زیبایی صورت بانوان

 

زیبایی صورت قطعا یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که نه تنها در زندگی شخصی افراد، بلکه در روابط اجتماعی نیز می توان شاهد تاثیر پررنگ آن بود. اهمیت زیبایی صورت به ویژه در زنان قطعا غیر قابل انکار است.

پوست صاف و شفاف به عنوان بخش مهمی از تعریف زیبایی شناخته می شود. چرا که داشتن پوستی صاف می تواند نیاز به هر گونه کِرم پوشش دهنده را به حداقل ممکن برساند. پیش از پرداختن به موضوع راز هایی برای زیبایی صورت بانوان در این مقاله، بهتر است تا با مفهوم زیبایی در سطح تخصصی و عمومی آشنا شویم.

همراه یادا باشد ...

 

زیبایی صورت همواره در طول تاریخ زیست بشریت در مقام یک ادعا، مورد بررسی قرار گرفته است. زیبایی امر بسیار مهمی است که انکار آن تاثیری در نادیده گرفتن اهمیت موضوع نخواهد داشت.

بنابراین نمی توان منکر ویژگی مهمی به نام زیبایی شد. صورت زیبا القا کننده حسی فوق العاده در بیننده است. بسیاری از انسان ها حتی با داشتن چهره هایی کاملا معمولی، زیبا هستند. البته که ویژگی های شخصیتی و هم چنین اجتماعیِ افراد، سهم ویژه ای در تعریف زیبایی انسان ها خواهد داشت.

اما به هر شکل زیبایی صورت، تعریف منحصر به خود را داراست. بنابراین اطلاع از مهم ترین راز های موجود برای زیبایی صورت، می تواند تاثیر فوق العاده ای در افزایش اعتماد به نفس انسان و کسب موفقیت های پی در پی در زندگی داشته باشد.

 

10 راز شگفت انگیز برای زیبایی صورت بانوان

 

10 راز شگفت انگیز برای زیبایی صورت بانوان

 

در ادامه این مقاله با 10 راز فوق العاده مهم برای داشتن زیبایی صورت آشنا خواهیم شد. راز هایی که همواره در مواجهه با آن ها، اشتباه عمل کردیم. روش هایی هم چون جراحی و یا انجام تزریق ژل، تاثیر خوبی در زیبایی صورت خواهند داشت.

اما قطعا هیچ یک از روش های موجود، نمی توانند جایگزین راز های ساده و کم هزینه برای زیبایی صورت شوند. روش های کم هزینه، همواره قابل اجرا خواهند بود، روش هایی که انتخاب آن ها می تواند نقشی بسیار کلیدی در افزایش زیبایی و هم چنین افزایش اعتماد به نفس داشته باشد.

 

راز های شگفت انگیز زیبایی صورت عبارت اند از :

  1. دوش آب سرد با ولرم
  2. استفاده از ژل آلوئه ورا
  3. مصرف روزانه یک تا چند حبه سیر
  4. مصرف پرتقال به عنوان یک میان وعده سرشار از ویتامین سی
  5. استحمام منظم برای حذف سلول های مرده
  6. مصرف مولتی ویتامین به صورت روزانه
  7. خودداری از تماس دست با صورت به طور مکرر
  8. استفاده از کِرم های نرم کننده پوست متناسب با هر فصل
  9. لایه برداری و حذف چربی اضافی پوست صورت
  10. دقت در انتخاب لوازم آرایش

 

1. زیبایی صورت با دوش آب سرد

 

دوش آب سرد یکی از روش های فوق العاده موثر برای زیبایی صورت بانوان است. آب سرد با توجه به تحریک پوست، نقشی کلیدی در زیباسازی آن خواهد داشت. به همین دلیل امروزه بسیاری از متخصصین بر این عقیده اند که شستشو روزانه صورت با آب سرد، می تواند علاوه بر افزایش تحریک پذیری پوست، موجب شفافیت پوست نیز گردد.

دوش آب سرد کمک می کند که پوست با توجه به نیاز خود، در یک شرایط ایده آل قرار گیرد. شرایطی که برای بازسازی پوست و حذف هر یک از لکه های روغنی ایجاد شده، ضروری است. به همین علت جایگزین کردن دوش آب سرد به جای دوش آب گرم، یک انتخاب هیجان انگیز برای داشتن صورتی زیبا و شفاف است.

 

همچنین بخوانید: چگونه تغییر کنیم؟ تغییر زندگی و شخصیت

 

2. تاثیر فوق العاده ژل آلوئه ورا در زیبایی صورت بانوان

 

تاثیر فوق العاده ژل آلوئه ورا در زیبایی صورت بانوان

 

آلوئه ورا یک ترکیب منحصر به فرد برای زیبایی صورت به شمار می رود. استفاده منظم از ژل آلوئه ورا با توجه به قیمت مناسب این محصول، قطعا یک انتخاب فوق العاده برای داشتن پوستی به زیبایی گل است.

ژل آلوئه ورا تمامی ترکیبات مورد نیاز پوست انسان را در خود جای داده و استفاده از آن حتی به صورت مکرر، با هیچ عوارضی همراه نخواهد بود. بادام، گلاب، گوجه، تخم مرغ و قهوه از جمله ترکیباتی است که در صورت استفاده به همراه ژل آلوئه ورا، می تواند تاثیر ویژه ای را در زیبایی صورت به نمایش بگذارد.

 

همچنین بخوانید: بهترین راه های افزایش اعتماد به نفس

 

3. مصرف سیر و تاثیر مستقیم آن بر زیبایی صورت

 

سیر یکی از ترکیبات ایده آل برای بازسازی و زیبایی پوست به شمار می رود. مواد منحصر به فرد موجود در دل سیر، شرایطی متفاوت را برای بازسازی پوست ایجاد می نمایند، به همین علت مصرف روزانه یک تا چند حبه سیر، می تواند نقشی کلیدی در زیبایی صورت داشته باشد.

از بین بردن لک های باقیمانده جوش صورت، درمان آکنه و هم چنین جای زخم، از مهم ترین تاثیرات مصرف سیر می باشد. هم چنین سیر این قابلیت را خواهد داشت تا پوست صورت را مرطوب نگه دارد.

 

4. مصرف پرتقال و ارتباط شگفت انگیز آن با زیبایی صورت

 

پرتقال سرشار از ویتامین C است. مصرف آب و پوست پرتقال هر یک به نوعی در زیبایی صورت تاثیرگذار است. برای جذب حداکثری ویتامین C، مصرف یک عدد پرتقال در روز کافی است. املاح موجود در میوه پرتقال، باعث حذف سلول های مرده پوست و بازسازی مجدد این سلول ها خواهد شد. هم چنین استفاده از پرتقال به عنوان ماسک صورت، تاثیر فوق العاده ای در شفافیت و زیبایی پوست خواهد داشت.

 

همچنین بخوانید: 15 راهکار تاثیر گذار برای کاهش استرس و اضطراب

 

5. حذف سلول های مرده و زیبایی صورت با استحمام منظم

 

حذف سلول های مرده و زیبایی صورت با استحمام منظم

 

بخار حمام یکی از قوی ترین ترکیبات غیر قابل لمس برای بازسازی پوست و ترمیم آن به شمار می رود. از زمان های بسیار دور، این اصطلاح رایج مورد توجه قرار گرفته و امروزه نیز اثبات این ادعا کار بسیار ساده ای است.

استحمام منظم (یک روز در میان) می تواند شرایطی بسیار ایده آل را برای ترمیم و بازسازی پوست ایجاد نماید. باید به این نکته توجه داشت که آب سرد و آب داغ هر دو به یک اندازه برای پوست مضر هستند.

در نتیجه آب ولرم بهترین انتخاب برای استحمام است.

 

6. مصرف مکمل ها و انواع مولتی ویتامین

 

مصرف مداوم اما منظم مولتی ویتامین و انواع مکمل های غذایی برای زیبایی صورت ضروری است. این ضرورت تا حدی است که امروزه بخش مهمی از محصولات بهداشتی و آرایشی با ترکیب انواع مولتی ویتامین ها تولید می شوند.

 

7. از تماس دست با صورت خودداری کنید!

 

دست ها معمولا یکی از آلوده ترین اعضا بدن به شمار می روند. تماس دست با سطوح مختلف در تمامی طول شبانه روز، موجب ایجاد حساسیت های خاصی می شود. از این رو خودداری از تماس دست با صورت، موضوع مهمی است که از انتقال هر نوع باکتری و آلودگی جلوگیری می نماید.

 

همچنین بخوانید: موثرترین راهکارها برای تقویت حافظه و افزایش یادگیری

 

8. استفاده از کِرم های نرم کننده برای زیبایی صورت

 

استفاده از کِرم های نرم کننده برای زیبایی صورت

 

انتخاب کِرم نرم کننده مناسب با نوع پوست، می تواند تاثیر فوق العاده ای در زیبایی صورت داشته باشد. اما علاوه بر معیار نوع پوست برای انتخاب کرم، باید هنگام انتخاب کِرم نرم کننده به فصل نیز توجه نمود.

به طور مثال در فصول گرم سال که حرارت مستقیم آفتاب موجب ایجاد برخی آسیب ها به پوست می شود، انتخاب کرم های نرم کننده مناسب فصل گرم، نقشی کلیدی در حفظ و مراقبت از پوست خواهد داشت.

 

9. لایه برداری و حذف چربی اضافی پوست صورت

 

لایه برداری پوست از جمله روش های موثر در زیبایی صورت به شمار می رود. چربی های اضافی پوست صورت، شرایط تنفس پوست را دشوار می نماید. تداوم این شرایط، زمینه های لازم را برای آسیب دیدگی پوست فراهم خواهد نمود.

لایه برداری های ساده و کم هزینه در کنار شستشو منظم صورت با آب سرد (ولرم) یک ترفند ساده برای زیبایی صورت است.

 

همچنین بخوانید: رفع خجالتی بودن با نکات تاثیر گذار از بین بردن خجالت

 

10. هنگام خرید لوازم آرایشی دقت کنید!

 

طی سال های اخیر رشد چشمگیر تولید لوازم آرایشی، بازار عرضه انواع لوازم تقلبی را از همیشه داغ تر کرده است. لوازم آرایشی تقلبی که در ظاهر هیچ مشکلی نیز ندارند، پوست را دچار چالش هایی خطرناک خواهند نمود.

دقت در انتخاب لوازم آرایشی، صرفا منتهی به خرید لوازم آرایشی اصل نمی شود. بلکه لوازم آرایشی خوب، لوازمی است که دقیقا متناسب با ویژگی های پوست صورت انتخاب شده باشد.

 

 نتیجه گیری:

معیار های زیبایی صورت در کنار زیبایی تفکر و نگاه، بسیار متعدد اند. زیبایی تنها در داشتن چشم و ابرو کمان خلاصه نمی شود. بلکه مراقبت و حفظ بافت پوست، اصلی ترین تعریف زیبایی است.

پوست شفاف و سالم، نیازمند انواع جراحی های پرهزینه و هم چنین پرخطر نخواهد بود!

 

مقالات پیشنهادی یادا:

معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیویل کلاسون

معرفی و خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده اثر برایان تریسی 

12 مورد از بهترین راه ها برای افزایش تمرکز و دقت

معرفی و خلاصه کتاب "پدر پولدار پدر بی پول" اثر رابرت کیوساکی