کتاب قورباغه ات را قورت بده چگونه به موفقیت کمک می کند؟

 

رسیدن به موفقیت در هر کاری چندان دشوار نیست؛ بلکه با رعایت یک فرمول ساده می توان به آن دست یافت. موفقیت را می توان به صورت یک پازل در نظر گرفت که برای تکمیل آن باید قطعات مختلف در کنار هم قرار گیرند. مدیریت زمان، اولویت بندی و برنامه ریزی یکی از مهم ترین لازمه های موفقیت است. گوته فیلسوف آلمانی با یک جمله طلایی اهمیت این موضوع را نشان می دهد؛ کارهایی با اهمیت نباید به هیچ عنوان تحت الشعاع کارهای با اهمیت کمتر قرار گیرند. کتاب قورباغه ات را قورت بده یکی از معروف ترین آثار در این زمینه است که توسط برایان تریسی نویسنده معروف کانادایی نوشته شده است. هدف ما در این مقاله، معرفی کتاب فوق به جویندگان موفقیت است. ما را تا پایان همراهی کنید.

 

نقش مدیریت زمان در موفقیت

 

نقش مدیریت زمان در موفقیت

 

افراد موفق و ناموفق در مدیریت زمان اختلاف زیادی با هم دارند. به عنوان مثال افرادی هستند که در طول شبانه روز کارهای مختلفی انجام می دهند. مثلا در کنار تحصیل یا شغل خود فرصتی را برای شرکت در کلاس های ورزشی، سفر، تفریح و گردش اختصاص می دهند. در مقابل نیز افرادی هستند که به شدت درگیر روزمرگی شده و فرصت کافی برای انجام هیچ کاری را پیدا نمی کنند. با اینکه زمان هر دو این افراد 24 ساعت است؛ اما دستاوردها متفاوت می باشد. اولویت بندی کارها و مدیریت وقت، کار دشواری نیست و با چند تغییر ساده در عادات روزانه می توان به تمام کارهای مهم رسید.  این دقیقا همان چیز است که برایان تریسی در کتاب قورباغه ات را قورت بده به آن می پردازد.

 

کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

قورباغه ات را قورت بده (Eat That Frog)، یکی از کتاب های پرفروش و محبوب تریسی است. داشتن زبان ساده و آموزش نکات کلیدی برای مدیریت زمان، دلیل اصلی محبوبیت این کتاب است. چاپ چندین باره و ترجمه آن به 32 زبان مختلف این موضوع را تایید می کند. حتی بسیاری از سخنرانان نیز از ایده های این نویسنده صاحب سبک استفاده کرده و آن را الگوی کار خود قرار داده اند. خواندن این کتاب یک پیشنهاد خوب برای افرادی است که همیشه کارهای خود را به تعویق می اندازند.

 

همچنین بخوانید: چگونه تغییر کنیم و به موفقیت برسیم؟ تغییر زندگی و شخصیت

 

موضوع کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

تریسی در کتاب خود به علاقمندان یاد می دهد که چگونه در کوتاه ترین زمان، بیشترین کار را انجام دهند. در دنیای امروز، کارهای جالب و خوب زیادی برای انجام دادن وجود دارد که انتخاب یک یا چند مورد از آنها کار ساده ای نیست. از طرفی انجام دادن همه آنها با هم ممکن نیست و موجب کمبود وقت می شود. به همین دلیل نحوه انتخاب و اولویت دادن به کارهای مهم میزان موفقیت افراد را نشان می دهد. افراد اگر بتوانند عادت های غلط خود را در مدیریت زمان کنار بگذارند می توانند به درجات بالای موفقیت برسند.

 

همچنین بخوانید: 10 مورد از بهترین کتاب های موفقیت برای موفق شدن

 

برایان تریسی کیست؟

 

Brian Tracy برایان تریسی کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

برایان تریسی (Brian Tracy)، نویسنده، مربی و سخنران نامدار کانادایی است که در ایران با کتاب قورباغه ات را قورت بده به شهرت رسیده است. فعالیت های تریسی اغلب در زمینه های تالیف کتاب یا برگزاری سمینار درباره موفقیت، خلاقیت، اعتماد بنفس خوباوری و نحوه هدف گذاری یا فروش انجام می شود؛ به نحویکه چندین سمینار نیز در ایران برگزار کرده است. تریسی، در تمامی کشورها به عنوان قدرتمندترین سخنران موفقیت شناخته می شود. از دیگر آثار معروف تریسی می توان به کیمیاگری در فروش، پیش به سوی ثروت، به سوی اهداف، آینده خود را خلق کنید و ... اشاره کرد.

 

همچنین بخوانید: بهترین روش ها و نکات طلایی هدفگذاری

 

خلاصه کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

دلیل استفاده از این نام برای کتاب، سختی خوردن قورباغه است. قطعاً در زندگی هر کس یک یا چند قورباغه وجود دارد. قورباغه به معنی کارهای مهمی است که باید انجام شوند. طبق این کتاب، باید کارها را در طول روز اولویت بندی کرده و ابتدا سخت ترین و مهم ترین ها انجام شود. مثلا اگر قرار بر خوردن یک قورباغه در روز باشد، بهتر است این کار در ابتدای صبح انجام شود. یا اگر قرار بر خوردن دو قورباغه باشد، خوردن بزرگ ترین و زشت ترین آنها اولویت دارد. با این کار میزان استرس در ادامه روز کاهش می یابد؛ زیرا بدترین و سخت ترین کار انجام شده است. بنابراین مقاومت در برابر انجام کارهای ساده تر در ابتدای روز یک عادت بسیار خوب است.

 

مشهورترین جملات کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

بسیاری از جملات کتاب قورباغه ات را قورت بده کوتاه و پرمعنا هستند و به عنوان جملات انگیزشی مورد استفاده قرار می گیرند. مشهورترین جملات این کتاب عبارتند از:

"از بین دو قورباغه برای خوردن، زشت ترین و بزرگ ترین آنها را انتخاب کن."

***

"با قورت دادن یک قورباغه زنده در ابتدای صبح، هیچ اتفاق بدتری شما را نهدید نمی کند."

***

"نشستن و نگاه کردن به قورباغه ای که قرار است آن را بخورید، راه حل مشکل نیست"

***

"اگرچه مدیریت گذر زمان از دست شما خارج است؛ اما مدیریت خودتان را می توانید انجام دهید. زندگی نیز در همین کار خلاصه می شود؛ یعنی مشخص کنید که کدام کار را در ابتدا و کدام یک را در پایان انجام دهید"

***

"برخی افراد ساعتی ده دلار و برخی دیگر صد دلار درآمد دارند. کسانی که درآمد بالاتری دارند، زمان خود را برای کارهای باارزش تر صرف می کنند؛ وگرنه از لحاظ هوش، استعداد طیعی و توانایی تفاوتی ندارند."

***

"شما نمی توانید زمان را ذخیره کنید. فقط می توانید آن را صرف کارهای متفاوت و منحصر بفرد نمایید."

 

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب "پدر پولدار پدر بی پول" اثر رابرت کیوساکی

 

مهم ترین نکات کتاب قورباغه ات را قورت بده

 

مهم ترین نکات کتاب قورباغه ات را قورت بده یادا

 

این کتاب سرشار از نکات و دستورالعمل هایی است که فرد را برای دستیابی به موفقیت آماده تر می کند. این نکات در 21 فصل گنجانده شده است. در ادامه خلاصه آن ها را برای شما آورده ایم:

 

  • انتخاب صحیح

بدترین انتخاب برای شروع روز، انتخاب کارهای بی اهمیت است که نیازی به آنها نیست. تریسی در این رابطه می گوید که تفاوت بین افراد موفق و افراد ناموفق انتخاب کارهایی است که در آن ها تعلل می کنند.

 

همچنین بخوانید:  بهترین راهکار ها برای درمان تنبلی، بی حوصلگی و سستی

 

  • به زمان بندی و برنامه ریزی عادت کنید!

اولویت بندی کارها و شکست تنبلی و سستی، یک مهارت جسمی و ذهنی است که باید آن را یاد گرفت و تمرین کرد. این کار پس از تبدیل به عادت، ناخودآگاه انجام شده و در این شرایط موفقیت بسیار ساده به دست می آید. به همین دلیل تمرین و تکرار به عنوان مادر مهارت ها و کلید دستیابی به آنها شناخته می شود. هر کار را می توان با داشتن اراده و تصمیم گیری و همچنین نظم و تمرین به عادت تبدیل کرد. همین عادت ها هستند که افراد موفق را با سایرین متمایز می کند.

 

  • مشغله و موفقیت یکی نیستند!

بسیاری از افراد پرمشغله خود را موفق می دانند؛ در صورتی که این دو تفاوت های بسیار دارند. بسیاری از کسانی که مشغله فراوان دارند، در پایان روز به آنچه می خواستند دست پیدا نمی کنند و تنها انرژی خود را از دست می دهند.

 

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیویل کلاسون

 

  • کارها را تمام کنید!

اگرچه شروع کردن کارهای مهم تر یا همان خوردن قورباغه های زشت و بزرگ، اهمیت بسیاری دارد؛ اما به پایان بردن آنها نیز بااهمیت است. با این کار موجی از اعتمادبه نفس، شادی و نشاط در فرد شکل گرفته و او را به سمت موفقیت های بیشتر می کشاند.

 

  • ذهنیت مثبت داشته باشید!

خود را به همان شکلی که انتظار دارید تصور کنید. به عنوان مثال می توان سرگذشت افرادی را مدنظر قرار داد که با تمرکز و سرعت، کارهای خود را اولویت بندی کرده و انجام می دهند. 

 

همچنین بخوانید: 12 مورد از بهترین راه ها برای افزایش تمرکز و دقت

 

سخن پایانی

در بین کتب منتشر شده در زمینه موفقیت، قورباغه ات را قورت بده یکی از بهترین و قابل فهم ترین ها به شمار می رود. هدف تریسی از نوشتن این کتاب، آموزش مدیریت زمان است؛ اقدامی که برای دستیابی به موفقیت الزامی است. تمرینات آن به قدری ساده است که خواننده بدون هیچ مقاومتی به سمت اجرای آنها می رود. بنابراین خواندن آن می تواند یک تحول بزرگ در راستای دست یابی به موفقیت باشد. تجربه خود را از خواندن این کتاب با ما به اشتراک بگذارید.

 

مقالات پیشنهادی یادا:

رفع خجالتی بودن با نکات تاثیر گذار از بین بردن خجالت

پرسودترین روش های کسب درامد از طریق تولید محتوا

 بهترین راهکار ها برای تمرکز و دقت بیشتر

15 ترفند تاثییر گذار برای جذابیت بیشتر شما

چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم؟ نکاتی برای تقویت فن بیان