برترین کتاب‌های موفقیت که باید بخوانید

 

در سال های اخیر کتاب های زیادی در حوزه موفقیت نوشته شده است. امروزه بازار کتاب های روانشناسی به شدت داغ است و افراد زیادی برای رسیدن به موفقیت و ثروت و یا به منظور هدف گذاری به سراغ این کتاب ها می روند. اما کدام یک از این کتاب ها می تواند واقعا تغییرات لازم را در زندگی شما ایجاد کند؟ بهترین کتاب های موفقیت کدام هستند؟ کدام یک از این کتاب ها در لیست پرفروش ترین کتاب های موفقیت جای می­ گیرد؟ اگر شما نیز به دنبال پیدا کردن پاسخ این پرسش ها هستید در ادامه با ما همراه باشید. در این مقاله از یادا می خواهیم بهترین کتاب های روانشناسی موفقیت را به شما معرفی کنیم.

 

1. کتاب پدر پولدار، پدر بی پول

 

پدر پولدار، پدر بی پول کتاب موفقیت یادا

 

یکی از محبوب ترین کتاب های موفقیت و ثروت کتاب پدر پولدار و پدر بی پول است. این کتاب در سال 2000 توسط رابرت کیوساکی نوشته شد و توانست در سال 2001 جزء ده کتاب پرفروش دنیا قرار بگیرد. دراین کتاب نویسنده با بیان زندگینامه و تجربه‌ های شخصی خود راه ‌های رسیدن به ثروت را به زبان ساده ارائه می ‌دهد. نویسنده کتاب "پدر پولدار پدر بی پول" سیستم آموزشی حال حاضر جامعه را نادرست می داند. زیرا همه رشته ‌ها به جز هوش مالی در آن تدریس می‌ شود. نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی پول معتقد است که مدرسه‌ها فقط کارمند پرورهستند. همچنین درادامه بیان می‌کند که دانش آموزان در ابتدا باید پس انداز کردن را یاد بگیرند و خوب درس خواندن به منظور پیدا کردن کار در آینده برای ثروتمند شدن کافی نیست.

 

2. کتاب عادت‌های اتمی

 

عادت‌های اتمی کتاب موفقیت یادا

 

کتاب عادت‌های اتمی یکی از پر فروشترین کتاب‌ های موفقیت است. نویسنده این کتاب جیمز کلیر است. موضوع این کتاب درباره عادت‌ های انسان است. عادت‌ ها همان کارهایی هستند که به صورت روتین انجام می‌ شود. روانشناسی موفقیت بیان می ‌کند که عادت‌ ها بر روند زندگی انسان  تاثیرگذار هستند. نویسنده کتاب معتقد است دست آوردهای شما در آینده، حاصل عادت ‌های امروزتان می ‌باشد. تغییرعادت ‌ها در بازه زمانی طولانی نتیجه بخش خواهند بود و برای اینکه تغییرات معنادار حس شوند باید عادت‌ ها  به قدر کافی پا برجا بمانند. به طور کلی موفقیت‌ های فردا نتیجه اقدامات فعلی است. با این توضیحات راه حل رسیدن به موفقیت این است که عادت‌های بد را ترک و عادت‌های خوب را تقویت کنیم. انجام این کار در ظاهر دشوار است ولی با راه ‌های پیشنهادی جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی ممکن می ‌شود.

 

مقاله مرتبط: چگونه تغییر کنیم و به موفقیت برسیم؟ 

 

3. کتاب افکار همه چیز است

 

کتاب موفقیت افکار همه چیز است یادا

 

این کتاب توسط باب پراکتور و گرگ اس رید به رشته تحریر درآمده است. در این کتاب داستان ‌های افرادی   که به موفقیت رسیدند، روایت می شود. کتاب افکار همه چیز است یکی از کتاب ‌های پر فروش در زمینه موفقیت می باشد. این کتاب در 16 فصل نوشته شده است. نویسندگان این کتاب از تاثیر افکار برای رسیدن به موفقیت سخن می‌ گویند. همه دستاوردها از فکر آدمی شروع می ‌شود و به طور کلی افکار ابزار و وسیله موفقیت هستند. همه چیز به شیوه نگرش مربوط است و نقطه ضعف انسان که مانع موفقیت او می ‌شود کلمه ناممکن یا نمی توانم است. کتاب افکار همه چیز است به شما  کمک می ‌کند  تا با داشتن ایده مناسب  و با درست کردن افکارتان به در آمد زایی برسید.

 

همچنین بخوانید: بیوگرافی جف بیزوس، بنیانگذار شرکت آمازون و ثروتمند ترین مرد جهان زندگی نامه

 

4. کتاب مهار ناشدنی

 

کتاب موفقیت مهار ناشدنی

 

از نقاط مثبت و تاثیر گذار این کتاب، نویسنده آن است. نیک وی آچیچ نویسنده کتاب مهار ناشدنی، از هنگام تولد بدون دست و پا بود ولی اکنون وی یکی از برترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود. این کتاب تاثیرگذار در زمینه موفقیت برای همه افرادی  که غافل از نیروی درونی خود هستند مناسب است. خود انسان قبل از هر کسی خودش را از رسیدن به موفقیت دلسرد می ‌کند. دلیل این امر، تکرار کلمه نمی ‌توانم در طول زندگی است. این درحالی است که انسان قادر است با هدفگذاری زندگی خود را با میل خودش تغییر دهد. نیک در این کتاب بیان می‌ کند که هیچ موفقیتی بدون تلاش به دست نمی آید. همچنین این نویسنده معتقد است در هنگام رو به شدن با سختی ‌های زندگی، شخصیت انسان شکل می‌گیرد و ایمان و توان آن آزموده می‌ شود.

 

همچنین بخوانید: بهترین روش ها و نکات طلایی هدفگذاری برای رسیدن به اهداف

 

 5. کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد

 

کتاب موفقیت بنویس تا اتفاق بیافتد یادا

 

تقریبا همه اساتید موفقیت، به نوشتن هدف‌ها تاکید دارند به طوری که در این زمینه تحقیقات فراوانی صورت گرفته است. نویسنده کتاب بنویس تا اتفاق بیافتد هنریت کلاوسراست وبا مثال‌های گوناگون اهمیت نوشتن اهداف را بیان می‌کند. وی معتقد است که نوشتن اهداف یک اصل است و نشان دهنده این است که شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستید. سعی کنید در هنگام نوشتن اهداف، جزئیات اهدافتان را کاملا بنویسید تا به موفقیت مورد نظر دست پیدا کنید. نوشتن اهداف باعث می‌شود همه احساسات شما وهمه کائنات در جهت برآورده شدن هدف‌های ‌شما متمرکز شوند. اهمیت دیگری که نوشتن اهداف دارد این است که شما راحت تر می‌توانید برای رسیدن به هدف‌ های خود برنامه ریزی کنید.

 

همچنین بخوانید: بهترین راهکار ها برای درمان تنبلی، بی حوصلگی و سستی

 

 

6. کتاب اثر مرکب

 

کتاب موفقیت اثر مرکب دان هاردی یادا

 

کتاب اثر مرکب یکی از پرفروشترین کتاب‌ های موفقیت دارن هاردی است. این کتاب  دارای مطالب انگیزشی است که خواندنش برای همه در هر رده سنی توصیه می ‌شود. هاردی معتقد است که راه رسیدن به موفقیت دشوار است و برای رسیدن به آن باید پیوسته و آهسته حرکت کرد. همچنین  از نظر هاردی موفقیت در نتیجه اثر مرکب به دست می آید. وی در این کتاب نقشه راه برای رسیدن موفقیت را به خوبی ترسیم می‌کند. این کتاب یاد آوری می کند که تغییرات جزئی در زندگی و عادت ‌ها به مرور زمان باعث پیشرفت می‌ شوند.

 

همچنین بخوانید: 10 نکته مهم در تصمیم گیری | چطور بهترین تصمیم را بگیریم؟

 

7. کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز

 

کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز یادا آنتونی رابینز

 

کتاب موفقیت نامحدود در 20 روز یک دفتر برنامه ریزی بسیار مفید برای 20 روز از زندگی شما است. نوسینده کتاب تونی رابینز با استفاده از تحقیقات و تجربیات خود این 20 روز را طراحی کرده است. تونی رابینز، ترس را بزرگترین مانع برای رسیدن به موفقیت می داند.  وی معتقد است تنها راه حل مقابله با ترس روبه رو شدن با آن است. در این کتاب درباره برخی تکنیک‌ها مانند شرطی سازی و باورسازی برای ایجاد تغییرات مثبت در زندگی صحبت می ‌شود. موفقیت در 20 روزفقط با تکرار تمرین‌های ذکر شده دراین کتاب ممکن می‌شود.

 

همچنین بخوانید: هدف گذاری | قوانین، آموزش و نمونه هدف گذاری و برنامه ریزی موفق

 

8. کتاب جرات داشته باش

 

کتاب موفقیت جرات داشته باش یادا

 

روانشناسان معتقد هستند یکی از موانع رسیدن به موفقیت کمبود اعتماد به نفس است. کمبود اعتماد به نفس در زندگی، شما را از رسیدن به جایگاهی که شایستگی آن را دارید باز می ‌دارد. این کمبود اعتماد به نفس، مانند صدای پنهانی است که به طور مداوم از نتوانستن‌ها سخن می‌گوید و حاصل آن احساس اضطراب است. به طور کلی موفق شدن جرات می خواهد. شما برای رسیدن به هدف باید جرات قدم گذاشتن در راهی که قبلا طی نکرده اید را داشته باشید. دکتر فردیک فانژه نویسنده کتاب جرات داشته باش، برای درمان کمبود اعتماد به نفس تکنیک‌ های بسیار مفیدی را معرفی می ‌کند. این نویسنده درابتدا درباره نشانه ‌ها و علت‌ های کمبود اعتماد به نفس صحبت می‌ کند. نویسنده کتاب جرات داشته باش به صورت کاملا ساده و قابل فهم به سوالات ممکن درباره اعتماد به نفس پاسخ می ‌دهد.

 

9. کتاب ثروتمندترین مرد بابل

 

کتاب ثروتمند ترین مرد بابل موفقیت یادا

 

 یکی از کتاب‌های پرفروش در زمینه ثروت و موفقیت کتاب ثروتمندترین مرد بابل است. نویسنده کتاب جورج کلاسون، راه های رسیدن به ثروت را با نقل داستان به طور زیبایی بیان می‌کند. به طور کلی این کتاب یکی از کتاب‌ های پایه برای آموزش ثروت اندوزی است که با رعایت نکات گفته شده بسیاری از مشکلات مالی را برطرف می کند. نویسنده کتاب درباره رازهای ثروت صحبت می‌کند. وی معتقد است که بخشی از درآمد ما متعلق به خودمان است و همچنین اعتقاد دارد برای رسیدن به ثروت بهتر است از قدم های کوچک شروع کنیم.

 

همچنین بخوانید:معرفی و خلاصه کتاب ثروتمندترین مرد بابل اثر جورج سمیویل کلاسون

 

10. کتاب بیندیشید و موفق شوید

 

کتاب بیندیشید و موفق شوید یادا

 

کتاب بیندیشید وموفق شوید از کتاب‌های خاص در زمینه موفقیت است. این کتاب جزء ده کتاب پرفروش دنیا می‌باشد. نویسنده این کتاب ناپلئون هیل است. این کتاب حاصل 20 سال تحقیقات نویسنده و مصاحبه با افراد موفق دنیا می‌باشد. عوامل رسیدن به موفقیت، موضوع اصلی کتاب است. این کتاب در زمان جنگ جهانی منتشر شد و در آن زمان روح تازه ای به جامعه بخشید. معروفترین جمله کتاب این است که (قبل از اینکه جیب‌های پر از پول داشته باشید باید ذهن ثروتمندی داشته باشید).

 

همچنین بخوانید: معرفی و خلاصه کتاب بیندیشید و موفق شوید اثر ناپلئون هیل

 

جمع بندی

در این مقاله به معرفی بهترین کتاب های موفقیت و ثروت پرداختیم. هر چند کتاب های دیگری نیز می شد به این لیست اضافه کرد اما ما به همین تعداد بسنده کردیم. بهترین کتاب های موفقیت و ثروت از نظر شما کدام ها هستند؟ نام کتاب هایی که در زمینه هدف گذاری خوانده اید، چیست؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

 

مقالات پیشنهادی یادا: 

چگونه به بهترین شکل برنامه ریزی کنیم؟

چگونه فن بیان خوبی داشته باشیم؟ 

 بهترین راهکار ها برای تمرکز و دقت بیشتر

کاریزما چیست؟ چطور کاریزماتیک شویم 

 مدیریت و غلبه بر ترس از سخنرانی

برترین راه ها برای تقویت حافظه

15 ترفند تاثییر گذار برای جذابیت بیشتر شما